Reacții la București după tragedia din Macedonia de Nord

[Cotidianul] - 03/16/2025

Președintele interimar Ilie Bolojan a subliniat duminică, într-un mesaj, solidaritatea României cu poporul nord-macedonean ca urmare a incendiului din orașul Kocani, Macedonia de Nord, soldat cu zeci de morți. ”Suntem foarte întristați de incendiul devastator din orașul Kocani, Macedonia de Nord. Transmitem condoleanțe familiilor care și i-au pierdut pe cei dragi și dorim o recuperare rapidă a celor răniți. România este solidară cu poporul nord-macedonean în aceste momente tragice”, a scris Bolojan, duminică, pe platforma X. Premierul Marcel Ciolacu a transmis condoleanțe celor afectați de incendiul din orașul Kocani, Macedonia de Nord, soldat cu zeci de morți și susține că România este pregătită să își ofere sprijinul. ”Sunt îndurerat de știrile despre tragicul incendiu din orașul (…)


    Trimite Email

Alte articole din Cotidianul

Prima fotografie a Papei Francisc de la spitalizare
Vaticanul a publicat duminică prima fotografie a papei Francisc de la spitalizarea acestuia, acum mai mult de o (…)
[Cotidianul] - 16/03/2025
Zelenski face o nouă schimbare la vârful Armatei
Președintele ucrainean Volodimir Zelenski l-a numit duminică pe generalul de divizie Andrii Hnatov șef al Statului (…)
[Cotidianul] - 16/03/2025
CFR Cluj, atac decis la adresa lui Mircea Lucescu: De ce nu a fost chemat Louis Munteanu?
CFR Cluj, atac decis la adresa lui Mircea Lucescu: De ce nu a fost chemat Louis Munteanu? Mai sunt puține zile până (…)
[Cotidianul] - 16/03/2025
George Simion, validat pentru cursa prezidențială
Curtea Constituțională a respins, duminică, două contestații referitoare la candidaturile lui George Simion și (…)
[Cotidianul] - 16/03/2025
Castelul Corvineștilor, închis pentru vizitatori timp de șapte zile
Castelul Corvineștilor, închis pentru vizitatori timp de șapte zile. Castelul lui Ioan Corvin din Hunedoara nu va (…)
[Cotidianul] - 16/03/2025
Papa ”trece printr-o perioadă de încercare”
Papa Francisc a declarat că este ”slăbit” și ”trece printr-o perioadă de încercare” într-un mesaj de mulțumire (…)
[Cotidianul] - 16/03/2025
Lideri israelieni, mesaj de susținere pentru George Simion: România va câștiga un mare lider
Președintele Curții Supreme a Likud, Michael Kleiner, a trimis o scrisoare în care își arată convingerea că „dacă (…)
[Cotidianul] - 16/03/2025


[Toate articolele din: Cotidianul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră din ziare romanești

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY