Un vehicul din Israel, lovit de un glonț tras din Liban
[Mediafax] - 03/16/2025
Mediafax Incidentul, care nu s-a soldat cu victime, a avut loc în comunitatea Avivim, notează AFP. „Focul de armă a provenit cel mai probabil de pe teritoriul libanez”, a precizat armata într-un comunicat, subliniind că acest tip de acțiune reprezintă „o încălcare flagrantă” a înțelegerilor dintre cele două țări. Incidentul pune sub semnul întrebării fragilul armistițiu care este în vigoare între Israel și Liban din noiembrie anul trecut și intensifică tensiunile la granița dintre cele două state aflate în conflict. Articolul Un vehicul din Israel, lovit de un glonț tras din Liban apare prima dată în Mediafax.

Alte articole din Mediafax
Macedonia de Nord în doliu după incendiul dintr-un club de noapte: 15 persoane reținute
Mediafax
La finalul unei zile în care mica țară balcanică s-a confruntat cu un dezastru nemaiîntâlnit de decenii, (…)
[Mediafax] - 16/03/2025
Tânăra Andreeva o învinge pe Sabalenka și câștigă titlul la Indian Wells
Mediafax
După un prim set pierdut clar, Andreeva a revenit spectaculos și a cucerit al doilea trofeu WTA 1000 din (…)
[Mediafax] - 16/03/2025
Diaconescu: România respinge extinderea umbrelei nucleare franceze
Mediafax
Într-o intervenție la Digi24, Diaconescu a fost tranșant: „Nu se pune problema unei cupole nucleare (…)
[Mediafax] - 16/03/2025
Ruptura în AUR: Claudiu Târziu a ieșit la atac după ce i s-a cerut demisia
Mediafax
„Răspund mesajului menționat și pentru că sunt un foarte bun cunoscător al partidului pe care l-am fondat (…)
[Mediafax] - 16/03/2025
Ponta: „Dumnezeu îl va pedepsi” pe Iohannis pentru exploatarea politică a tragediei de la Colectiv
Mediafax
Ponta a explicat că mesajul său, scris în limba engleză, exprima compasiune pentru victime și familiile (…)
[Mediafax] - 16/03/2025
Victor Ponta evită o declarație clară despre posibila nominalizare a lui Călin Georgescu ca premier
Mediafax
Ponta a fost întrebat, la Digi 24, despre o eventuală nominalizare a lui Călin Georgescu pentru funcția (…)
[Mediafax] - 16/03/2025
A fost publicată prima fotografie a Papei Francisc de la spitalizarea sa
Mediafax
Papa poate fi văzut concelebrând Sfânta Liturghie în capela spitalului, pozat din lateral, transmite (…)
[Mediafax] - 16/03/2025
[Toate articolele din: Mediafax +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră din ziare romanești
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY