Havana începe să își revină după prăbușirea rețelei electrice, care a afectat 10 milioane de oameni

[Jurnalul National] - 03/17/2025

O parte din capitala Cubei, Havana, a început să aibă din nou electricitate, însă zone extinse ale orașului și ale țării sunt încă fără curent duminică. Pana de curent a început vineri seara, după ce rețeaua electrică a cedat și a lăsat 10 milioane de oameni în întuneric.


    Trimite Email

Alte articole din Jurnalul National

Anchetă a Poliției Prahova, după ce un bărbat a fost găsit inconștient, căzut din tren
Un bărbat în vârstă de aproximativ 50 de ani a fost găsit inconștient pe peronul stației din Câmpina, iar polițiștii (…)
[Jurnalul National] - 17/03/2025
Medic de la Universitatea Brown, deportat în Liban, în ciuda ordinului unui judecătoresc american
Un medic din Rhode Island, profesor asistent la facultatea de medicină a Universității Brown, a fost expulzat în (…)
[Jurnalul National] - 17/03/2025
Horoscop zilnic, 18 martie 2025: Berbecii trebuie să-și asculte intuiția, iar Scorpionii sunt hotărâți și curajoși
Horoscop zilnic, 18 martie 2025: Racii au o zi excelentă, Balanțele iau decizii legate de bani, iar Vărsătorii au (…)
[Jurnalul National] - 17/03/2025
Firma de construcții funerare și monumente funerare în București
Alegerea unei firme specializate în construcții funerare și monumente funerare Bucuresti este un pas important (…)
[Jurnalul National] - 17/03/2025
Trump va discuta marți cu Putin despre încetarea războiului din Ucraina
Președintele Donald Trump a declarat că va vorbi marți cu președintele rus, Vladimir Putin, în timp ce liderul (…)
[Jurnalul National] - 17/03/2025
Un avion militar al României transportă patru răniți din Macedonia de Nord în Lituania
Un avion militar al României transportă patru răniți din Macedonia de Nord în Lituania
[Jurnalul National] - 17/03/2025
Vreme deosebit de rece în Capitală
Vremea va fi din ce în ce mai rece, începând de luni, în Capitală. Nopțile vor fi geroase până joi, iar pe timpul (…)
[Jurnalul National] - 17/03/2025


[Toate articolele din: Jurnalul National +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră din ziare romanești

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY