(VIDEO) 15 reținuți, după incendiul care a ucis 59 de tineri în Macedonia de Nord

[Gazeta de Sud] - 03/17/2025

15 persoane au fost reținute sub suspiciunea de corupție după incendiul unui club de noapte din Macedonia de Nord care a ucis 59 de tineri. Mesajele de susținere și condoleanțe, precum și oferte de asistență se răspândesc în timp ce liderii europeni reacționează la incendiul îngrozitor dintr-un club de noapte din Macedonia de Nord, în care au murit 59 de persoane. O fotografie aeriană arată locul unui club de noapte din orașul Kocani, Macedonia de Nord, duminică, 16 martie 2025, în urma unui incendiu masiv (AP Photo/Armin Durgut) Un incendiu masiv a devastat duminică un club de noapte supraaglomerat din Macedonia de Nord, ucigând 59 de persoane și rănind alte peste 150. Tragedia a concentrat atenția internă asupra corupției în micuța țară balcanică, deoarece autoritățile au reținut 15 (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gazeta de Sud

Ilie Bolojan, întâlnire cu autoritățile pentru organizarea alegerilor prezidențiale
Președintele interimar Ilie Bolojan s-a întâlnit luni cu reprezentanții instituțiilor și autorităților publice (…)
[Gazeta de Sud] - 17/03/2025
Ministrul Educației, Daniel David, va participa la Conferința Educațională VREM 9, la Târgu Jiu
Teatrul Dramatic „Elvira Godeanu” din Târgu Jiu va găzdui pe 10 aprilie, la ora 12:00, Conferința Educațională VREM (…)
[Gazeta de Sud] - 17/03/2025
Bătaie într-o benzinărie din Olt
Un bărbat a fost bătut crunt, în urmă cu câteva zile, într-o benzinărie din Olt, de mai mulți indivizi care l-au (…)
[Gazeta de Sud] - 17/03/2025
Vreme severă în toată ţara
Administrația Națională de Meteorologie a transmis că în intervalul 17- 20 martie, ora10.00, vremea se va răci (…)
[Gazeta de Sud] - 17/03/2025
Mesaj GdS 30: „Vă doresc „Tinereţe fără bătrâneţe”, ca în basmul românesc!“
Sincere felicitări pentru frumoasa aniversare! Vă doresc „Tinereţe fără bătrâneţe”, ca în basmul românesc! Sunt (…)
[Gazeta de Sud] - 17/03/2025
Handbal (f) / Ovidiu Mihăilă: „Am încercat să ne ridicăm la valoarea lui CSM Bucureşti“
Echipa feminină de handbal SCMU Craiova a pierdut în fața campioanei CSM București și a fost eliminată, oficial, din (…)
[Gazeta de Sud] - 17/03/2025
(VIDEO) SUA a deportat sute de venezueleni suspectați de apartenență la grupări criminale
Peste 200 de venezueleni suspectați de apartenență la banda Tren de Aragua, împreună cu 23 de membri ai grupării (…)
[Gazeta de Sud] - 17/03/2025


[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră din ziare romanești

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY