Sunt mai PUȚINE oportunități de angajare pe piața muncii, după eliminarea facilităților fiscale din anumite sectoare
[Gândul] - 03/28/2025
Românii care sunt în căutarea unui loc de muncă au la dispoziție mai puține oportunități de angajare. Posturile scoase la concurs, de companii, sunt cu 20% mai puține decât în toamna trecută, spun specialiștii în Resurse Umane. Eliminarea facilităților fiscale în unele domenii precum IT, dar și majorarea salariului minim, de la 1 ianuarie, sunt […]

Alte articole din Gândul
O minoră de 15 ani s-a ARUNCAT în fața metroului, în stația Eroilor. Echipajele de prim-ajutor au intervenit de urgență la fața locului
O fată de 15 ani s-a aruncat în fața metroului, marți după-amiază, la Eroilor (sectorul 5), chiar când un tren intra (…)
[Gândul] - 1/04/2025
Dumitru Coarnă, despre plecarea din grupul parlamentar S.O.S. România :”Nu mă mai regăseam. A început să ne BLESTEME pe grupuri”
În cadrul unei ediții transmise live de Gândul a emisiunii „Ai aflat!” cu Ionuț Cristache, Dumitru Coarnă a vorbit (…)
[Gândul] - 1/04/2025
Orașul din România în care o garsonieră de 11 mp costă 3.400 de euro
Orașul din România în care o garsonieră de 11 mp costă 3.400 de euro. Orașul din România în care o garsonieră de 11 (…)
[Gândul] - 1/04/2025
Robert Turcescu: „Eu nu procedam cum a procedat Marius Tucă. Făceam GREVA foamei”
În cadrul unei ediții transmise live de Gândul a emisiunii „Ai aflat! cu Ionuț Cristache”, Robert Turcescu a (…)
[Gândul] - 1/04/2025
Danemarca își consolidează parteneriatul STRATEGIC cu Franța, anunțând achiziționarea rachetelor franceze Mistral 3
Danemarca dorește să își îmbunătățească capacitățile militare prin consolidarea parteneriatului strategic cu Franța, (…)
[Gândul] - 1/04/2025
Robert Turcescu: „Anularea alegerilor a venit ca o COMANDĂ externă. Cred că asta a fost”
În cadrul unei ediții transmise live de Gândul a emisiunii „Ai aflat! cu Ionuț Cristache”, Robert Turcescu a lansat (…)
[Gândul] - 1/04/2025
UE este deschisă negocierilor cu SUA, dar îl amenință pe Trump cu o RIPOSTĂ fermă la taxele vamale /„Vor crea un monstru birocratic”
Uniunea Europeană este deschisă negocierilor comerciale cu Statele Unite, dar este pregătită să aplice măsuri de (…)
[Gândul] - 1/04/2025
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră din ziare romanești
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY